Powiatowy Konkurs Literacki

Opublikowano: 2023-06-12 19:07, Numer artykułu: 69899 , Autor: K.Banaszak

6 czerwca 2023 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyła się gala finałowa Powiatowego Konkursu Literackiego „Książka najwierniejszymtowarzyszem w podróży życia”.  Dwie dwuosobowe drużyny z naszej szkoły zajęły II miejsce w konkursie. Nagrodę otrzymały Aleksandra Gajkowska i Aleksandra Małyska z 8b oraz Julia Sinkowska i Wiktoria Sudoł, także z 8b.  Konkurs przebiegał dwuetapowo. W kwietniu uczniowie rozwiązywali zadania testowe sprawdzające znajomość treści powieści Małgorzaty Musierowicz: „Opium w rosole” i „Dziecko piątku”. Do drugiego etapu zostały zakwalifikowane wyłącznie pary, które uzyskały wynik powyżej 80% . Drugi etap konkursu polegał na wykonaniu kroniki A. Jedwabińskiej – postaci łączącej obie powieści. Kronika musiała liczyć od 15 do 20 stron A4 lub A3. Było dużo pracy, ale jej efekty zostały nagrodzone.

G  R  A  T  U  L  A  C  J  E !